אורח החיים האמריקני מתבטא בין היתר גם בתחומים הקשורים לנדל"ן: טכנולוגיות בנייה, שטחי מגורים סטנדרטיים, עיצוב עירוני, שימוש ברכבים פרטיים, מספר ילדים במשפחה, סמכויות של הרשויות המקומיות בנוגע לאישורי בנייה,  וכדומה. באופן גס, ניתן להצביע על שני סוגים או טיפוסים עיקריים של נדל"ן בארה"ב: בית פרטי למשפחה אחת או single family home, ודירה בבית משותף גדול הנקראית condo.

בית פרטי למשפחה אחת הוא הסוג המוכר ביותר והמסורתי ביותר של נדל"ן בארה"ב. יש לציין שהפופולריות שלו נובעת באופן משמעותי מנהירתן של משפחות רבות ממרכזי ערים אל הפרברים באמצע המאה ה-20. עד היום בית פרטי בפרבר הוא סימן היכר של מעמד הביניים, והפופולריות שלו מצביעה על חוזקו של מעמד זה בחברה האמריקאית.

יוסי

אם לאחר בחינת אפשרויות שונות של רכישת נדל"ן בארה"ב, התמקדם על בית פרטי למשפחה אחת, עומדות בפניכם שלוש אפשרויות בסיסיות. האפשרות הראשונה היא השקעה לטווח קצר:  לשפץ את הבית תוך העלאת ערכו ולמכור. האפשרות השניה היא השקעה לטווח ארוך: להשכיר את הבית במשך תקופה ארוכה ולהנות מהכנסה קבועה. והאפשרות השלישית היא לקנות את הבית ולהתגורר בו. אנשים רבים המתגוררים בבתיהם משקיעים בשיפוצים ושדרוגים של הבית על מנת להעלות את ערכו ולמכור בהמשך.

הטיפוס השני של נדל"ן בארה"ב, אשר צובר פופולריות רבה בשנים האחרונות, הוא דירה בבית משותף. היתרון המשמעותי של הדירות האלה הוא המיקום שלהם בשכונות שוקקות חיים ובמרכזי הערים. מיקום זה מאפשר גמישות רבה יותר בהשכרת הדירה, שכן תיירים, סטונדטים וקבוצות אוכלוסיה גדולות אחרות מעדיפות לגור קרוב למקום הלימודים, העבודה או לאתרי תרבות ותיירות, ולא בפרברים. יתרון נוסף הוא במחיר הנמוך יחסית (למעט מגדלי יוקרה) ובהעדר הצורך בתחזוקה של השטחים המשותפים, אשר מבוצעת בצורה מרוכזת על ידי חברת ניהול ולא על ידי כל דייר באופן פרטי.

לסיכום, בחירת סוג הנדל"ן בארה"ב המתאים לכם ביותר תלויה בצרכיכם ובאורח החיים אותו אתם מבקשים לנהל. כאשר מדובר ברכישה להשקעה, נראה שישנו יתרון לדירות בבתים משותפים במרכזי הערים, שכן קל יותר להשכיר אותן.

למידע נוסף: http://www.nadlanmaster.co.il/category/usa